ban2

У Грузії провели Дні українського кіно на підтримку Олега Сенцова

Кіноспільнота Грузії підтримала ув’язненого українського режисера кінопоказами

У столиці Грузії з 31 січня по 1 лютого проходили Дні українського кіно на підтримку Олега Сенцова, режисера, затриманого співробітниками російських правоохоронних органів у Криму в травні минулого року. Протягом заходу показали 4 стрічки, пише ВВС Україна.

Грузинська столиця стала першим містом за межами України, у якому провели кінопокази на підтримку Сенцова.

У п'ятницю в Будинку кіно "Колга", в центрі Тбілісі, показували дебютну і поки що єдину роботу Олега Сенцова, яка побачила світ, - "Гамер".

Вхід для глядачів на всі покази в рамках заходу в Тбілісі був безкоштовний, а для пожертв в залі, де проходили покази, встановили скриньку. Всі зібрані під час показів кошти, за словами організаторів, будуть передані сім'ї Олега Сенцова.

"Звичайно ж, низка наших європейських колег весь час висловлювалися на захист Олега, але хочеться, щоб висловилися і прості громадяни, - розказала одна з організаторів заходу в Грузії, продюсер Анна Паленчук. - Грузини - це той народ, який нас зараз розуміє більше, ніж будь-хто інший, бо вони пройшли через агресію з боку сусіда, як зараз ми, вони нас дуже підтримують весь час. Тому ми і вирішили, що Тбілісі буде першим містом, де ми зробимо показ на підтримку Олега Сенцова".

Покази фільмів на підтримку Сенцова проходили в містах України з вересня минулого року. Всього, за словами пані Паленчук, з вересня завдяки показам для допомоги пану Сенцову і його родині вдалося зібрати близько 160 тисяч гривень.

Благодійні покази в Тбілісі провели за підтримки Національного кіноцентру Грузії, а також за сприяння посольства України в Грузії.

"Буквально за два-три тижні ми все підготували. Я радий, що на відкритті заходу було стільки людей, що навіть місць не було. Люди сиділи на сходах, і так дивилися фільм, - каже Давид Вашадзе, директор департаменту кіноекспорту і дистрибуції в Національному кіноцентрі Грузії. - Сама тема для нас дуже важлива, цей конфлікт, який є в Україні, грузини відчувають сильніше за всіх... Крім того, Олега Сенцова багато грузинських кінематографістів знали особисто. Він став таким символом боротьби за свободу і свою країну".

Крім роботи Саніна і картини самого затриманого режисера, грузинські глядачі мали змогу подивитися фільм "Параджанов" Олени Фетісової і Сержа Аведікяна, а також документальний фільм творчого об'єднання "Вавилон 13" - "Сильніше, ніж зброя".

Усі обрані для показу фільми є актуальними в контексті того, що відбувається з Олегом Сенцовим, каже пані Паленчук.

"Фільм "Поводир", приміром, актуальний тим, що він розповідає про репресованих кобзарів, про те, як масово радянська влада винищувала інтелігенцію в Україні... Зараз можна сказати, що проводяться такі ж репресії, оскільки Олега утримують там. Це протизаконно, - каже пані Паленчук. - "Параджанова" обрали тому, що ця людина точно так само сиділа, бо не догодила владі, а фільм "Сильніше, ніж зброя" ми обрали, тому що він показує всі ці події, які відбулися в Україні".

Нагадаємо, Олега Сенцова разом з ще трьома українцями затримали російські спецслужби в Криму 11 травня 2014 року. Режисера звинувачують в організації "диверсійно-терористичної" групи "Правого сектора", яка нібито планувала влаштувати серію вибухів та брала участь у підпалах. Наразі Олег Сенцов утримується у СІЗО "Лефортово" в Москві. Відучора проти режисера завели ще одну справу та судять тепер за двома статтями.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"