ban2

Освітяни України вивчали позашкільну освіту Литовської Республіки

Нещодавно українська делегація освітян відвідала Литовську Республіку в рамках міжнародного Україно-Литовського проекту з позашкільної освіти, ініційованого Інститутом екології, економіки і права, Національним педагогічним університетом ім. М. П. Драгоманова спільно з Центром дітей та молоді (м. Вільнюс, Литовська Республіка) за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні, Міністерства освіти і науки України та Посольства України в Литовській Республіці.

До складу делегації увійшли керівники позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів міст Києва, Рівного, Сум, Вишгорода, державних позашкільних центрів, представники Секретаріату Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, Міністерства освіти і науки України, Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова, Вінницької обласної ради.

Основною метою поїздки освітян є вивчення системи позашкільної освіти Литовської Республіки, нових підходів до її фінансування, можливостей розширення міжнародної співпраці та впровадження міжнародних молодіжних програм (проектів), ознайомлення з культурною спадщиною країни.

Під час візиту українська делегація відвідала Парламент (SEIMAS) Литви, Міністерство освіти і науки Литви, Центр дітей та молоді Литви, Посольство України в Литві, Фонд підтримки освітніх обмінів та соціальний молодіжний центр Архівіскупа Матулайтіса «Sofke».

Під час зустрічі в Міністерстві освіти і науки Литовської Республіки заступник Міністра Наталія Істоміна познайомила учасників візиту з ораганізаційно-правовими засадами функціонування закладів позашкільної освіти в Литві та перспективами їх розвитку. Детально обговорювався пілотний проект в системі позашкільної освіти та механізми впровадження його результатів.

На зустрічі в Парламенті Литовської Республіки з Гінтарасом Стяпонавичюсом, членом комітету освіти, науки і культури Парламенту Литви, була представлена пілотна модель фінансування позашкільної освіти, схвалена депутатами, а також тенденція і філософія позашкільної освіти в Європейському Союзі.

Члени делегації мали змогу познайомитись з різними формами позашкільної освіти на прикладах практичної роботи національних інституцій, клубів, приватних центрів муніципального рівня тощо.

За результатами навчального візиту складено план подальшої співпраці у сфері позашкільної освіти, молодіжної політики, волонтерського руху, який сьогодні обговорюється двома сторонами.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"