ban2

Тиждень українського кіно на підтримку режисера О.Сенцова відбудеться у Києві

Тиждень українського кіно на підтримку режисера О.Сенцова відбудеться у Києві
КИЇВ. 29 серпня. УНН. З 3 по 9 вересня у столичному кінотеатрі «Кінопанорама» відбудеться Тиждень українського кіно на підтримку українського кінорежисера Олега Сенцова, незаконно затриманого російською ФСБ в Криму. Кошти від продажу квитків будуть передані родині режисера, який наразі перебуває в СІЗО Лєфортовської тюрми в Москві, передає УНН з посиланням на організаторів.
Нагадаємо, 11 травня 2014 року після участі в акції протесту в Криму, Олега Сенцова було незаконно затримано окупаційною владою Криму та невдовзі етаповано до Москви. Олегу Сенцову в Росії інкримінують підготовку терористичних актів. З осудом незаконного затримання та з вимогою звільнення Сенцова до російської влади звернулися представники української кіноспільноти, Національна спілка кінематографістів України, уряд України, Російський кіносоюз, Конфедерація спілок кінематографістів країн СНД та Балтії, Європейська кіноакадемія, кінорежисери зі світовим ім’ям: Педро Альмодовар, Вім Вендерс, Майк Лі, Кшиштоф Зануссі, Анджей Вайда, Кен Лоуч. На церемонії закриття Московського кінофестивалю з вимогою відпустити Олега Сенцова виступив голова Спілки кінематографістів України Сергій Тримбач. Права режисера, якого російська юстиція вважає російським громадянином (!), неодноразово порушувались (до нього не допускали адвоката та консула України в Москві), що дало підстави Організації «Міжнародна амністія» кваліфікувати затримання Сенцова як незаконне.
В рамках Тижня українського кіно на підтримку Олега Сенцова буде показано сім українських фільмів-учасників міжнародних кінофестивалів останніх років: «Гамер» (реж. Олег Сенцов, 2011), «Молитва за гетьмана Мазепу» (реж. Юрій Іллєнко, 2010 ), «Істальгія» (реж. Дар’я Онищенко, 2012), «Іван Сила» (реж. Віктор Андрієнко,2013), «Трубач» (реж. Анатолій Матешко, 2014), «Параджанов» (реж. Олена Фетисова, Серж Аведікян, 2013), «Хайтарма» (реж. Ахтем Сейтаблаєв,2013), «Поводир» (реж. Олесь Санін, 2014) альманах короткометражної документалістики «Вавілон'13». Всі фільми програми так чи інакше піднімають питання боротьби за свободу та справедливість, міжкультурної та міжетнічної толерантності, соціального активізму та формування громадянського суспільства, що так актуально для сучасної України, яка переживає найдраматичніший період в своїй новітній історії.
«Українські кінематографісти не можуть залишатися осторонь від кричущих подій, що відбуваються у сусідній країні, - коментує акцію її організатор - продюсер Анна Паленчук, - Затримано нашого колегу, і ми маємо зробити все залежне від нас для його визволення. Тут і зараз ми, українські кінематографісти, повинні допомагати один одному - тільки так ми зможемо вистояти!».

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"