ban2

Через складну економічну ситуацію Росія відкладає прийняття нової держпрограми озброєння

Затвердження нової Державної програми озброєння (ДПО) в Росії переноситься з 2015 року на 2018-й. Досі витрати на закупівлю техніки для армії, поряд із соціальними витратами, залишалися недоторканною статтею бюджету. На різних рівнях - в Кремлі, в уряді, в Міноборони - їх обіцяли не скорочувати
Однак тепер, як пише "Комерсант" з посиланням на власні джерела, через нестабільну економічну ситуацію із прийняттям найдорожчої - самі військові оцінювали її спочатку в 56 трлн рублів, а пізніше скоротили до 30 трлн - держпрограми вирішили почекати. Зусилля будуть сконцентровані на виконанні ГПВ 2011-2020 років.

Передбачалося, що документ, який визначає кількість військової продукції і терміни її поставки силовикам в 2016-2025 роках, буде представлений президенту Росії Володимиру Путіну у грудні цього року. Однак, за словами співрозмовників видання, вже в січні стало зрозуміло, що виконати це завдання буде проблематично.

"Макроекономічний прогноз змінювався і ще буде змінюватися, в такій ситуації розробити держпрограму озброєння на десятирічний період складно, - заявив один з чиновників.- Формувати ж нову держпрограму без оглядки на сформовану в економіці ситуацію неможливо, нам потрібні хоч якісь чіткі орієнтири, яких, на жаль, зараз немає". За його словами, питання обговорювалося 20 січня на засіданні президентської військово-промислової комісії (ВПК): "Володимир Путін погодився змістити строк затвердження нової держпрограми, поки ситуація не стабілізується".

Формально середньостроковий прогноз до 2018 року, що розробляється Мінекономіки, є чинним - він готується в рамках бюджетного процесу на три роки. Найближча його ревізія готується в березні 2015 року, причому прогноз на поточний рік вперше з'явиться раніше - відомство опублікувало його проект минулого тижня, а в лютому він вже буде затверджений. Теоретично ситуація може змінитися в наступні роки

Прогнози ж на більш тривалі терміни (наприклад, на період до 2025 року) формального статусу в уряді Росії не мають: принаймні, до прийняття пропозиції Мінфіну про прийняття закону "Про стратегічне планування" та розробки середньострокових соціально-економічних прогнозів Мінекономіки та бюджетних Мінфіну вони будуть виконувати роль "каркасу" довгострокової економічної політики.

Діюча зараз ДПО-2020 була прийнята при президентові Дмитрові Медведєві в грудні 2010 року і стала рекордною за обсягами фінансування - з 23 трлн руб. приблизно 19 трлн виділяється для оснащення Міноборони сучасними озброєннями та технікою.

При розробці військові зробили акцент на стратегічні ядерні сили, розраховуючи отримати до 2020 року вісім підводних ракетоносців "Борей" (штатні носії МБР "Булава"), ракетні комплекси "Ярс", РС-26 і "Баргузин", рідинну важку ракету " Сармат ", новий стратегічний бомбардувальник (ПАК ДА), дві нові системи ПРО і багато іншого. Джерело видання в уряді Росії стверджує, що "в 2010 році ціна на нафту розв'язувала військовим руки, зараз ситуація прямо протилежна".

У 2013 році в уряді та Міноборони почали формувати нову десятирічну держпрограму, яка повинна була з 2016 по 2020 рік перетинатися з діючою програмою і доповнювати її. При цьому ще в грудні 2014 року Володимир Путін заявляв, що плани щодо фінансового забезпечення ГПВ "повинні бути реалістичними і враховувати можливості держави".

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"