ban2

Освітній проект "Відкривай Україну" залучить школярів до зміни своїх міст

Цієї осені стартує масштабний освітній проект "Відкривай Україну", у якому учні 7-11 класів матимуть змогу зробити кращою не лише свою школу, а й рідне містечко
Про це повідомляє Еспресо.TV.

31 листопада розпочинається проект "Відкривай Україну", який організовує Фундація соціальних інновацій "З країни в Україну".

В Україні 270 малих міст (з населенням 10-250 тис., за виключенням обласних центрів). У кожному з цих міст - від 6 до 32 шкіл, і кожна школа - це одна команда.

"Тому загалом ми плануємо участь 1000-1500 команд. У кожній команді буде 16 осіб: по 3 учня з 7, 8, 9, 10, 11 класів та вчитель-модератор. Загалом близько 20 тис. учасників проекту "Відкривай Україну". Завдання кожної команди та проекту в цілому – зробити життя в місті цікавішим та комфортнішим", - розповідають організатори.

Проект проходитиме у кілька етапів. Перший - знайти проблеми у власній школі та вирішити одну з них. Другий етап - змінити на краще своє місто.

Проекти команд на кожному з етапів будуть реалізовані в одному з шести напрямків:

- навколишнє середовище;
- здоровий спосіб життя;
- медійний напрямок;
- соціальний напрямок;
- урбаністика;
- культура і мистецтво.

У результаті підлітки навчаться змінювати себе і світ.

"Сьогодні після школи майже всі активні випускники їдуть із малих міст - до обласних центрів, столиці або за кордон. Вдома вони не бачать перспективи для розвитку. А щоб розбудувати та покращити власний дім, підліткам не вистачає віри у себе та свої сили. Саме це ми і хочемо змінити", - пояснюють організатори.

За словами ініціатора проекту, активіста, громадського діяча, музиканта Дениса Блощинського, у процесі виконання проектів учасники отримають потужну програму навчання: робота в команді, критичне мислення, системне мислення, робота з ідеями, проектний менеджмент та комунікації. Всі ті навики, які дуже потребують не лише діти, а і дорослі.

Команди, які реалізували проект у місті, представлять їх на фестивалях у своїх обласних центрах. Учасники зможуть поділитися своїми досягненнями та показати гостям, що і як вони змінили у власному місті.

На фестивалях буде обрано обласних фіналістів - загалом 24 команди, які приїдуть у Київ та отримають додаткові навчальні сесії. Фіналісти позмагаються за можливість стажування за кордоном для вивчення міжнародного досвіду розвитку міст.

Більше про проект можна дізнатися на сайті vidkruvai.com.ua.

Media

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"