ban2

Фільм, адаптований для незрячих, презентували у Львові

У фільмі, окрім звичних звуків голоcу та музикального обрамлення, ще є й лаконічний коментар зображення

Стрічку представили 22 вересня у Львові, повідомила під час прес-конференції керівник проекту, громадській діяч Оксана Потимко, повідомляє «Вголос».

Історія кохання «Щоденник пам'яті» стала першою кінострічкою на теренах України для людей з вадами зору.

«Це унікальний творчій проект, розрахований на людей, які ніколи в житті не бачили або мають серйозні проблеми з зором. Презентація фільму стала можливою завдяки великій роботі двох емоційних сердець – народної артистки України Олександри Бонковської і композитора Юрія Саєнко. Майже три місяці вони працювали над створенням закадрового опису відеоряду (тифлокоментара) й озвученням художнього фільму», – повідомила Потимко.

У свою чергу, актриса львівського Національного театру ім. М. Заньковецької Олександра Бонковська зазначила, що працювати над фільмом було надто складно.

«У паузах поміж звуками та репліками головних героїв фільму я мала коротко, але досить інформативно пояснити те, що відбувається на екрані. Спочатку писала тексти, після чого разом з Оксаною доводила їх до досконалості: викидала зайві слова або додавала потрібні. В результаті, мені здається, фільм з нашим тифлокоментарем вийшов вдалим», – ділиться акторка.

Роботу над "Щоденником пам'яті" було завершено ще напередодні Дня Святого Валентину. Проте творча група відклала презентацію картини через політичні події в країні. «Сьогодні ми не можемо більше чекати, адже для життя всім нам потрібні позитивні емоції. Отож вже сьогодні кінострічка буде доступною на сайті для людей з вадами зору opеn.lviv.ua», – сказала Оксана Потимко.

Також професійний тифлокоментар планують створити до українського художнього фільму, що номінований на "Оскар", "Поводир".

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"