ban2

Наркоманів лікуватимуть за допомогою віртуальної реальності

Дослідники з Х'юстонського університету розробили віртуальну "героїнову печеру", яка повністю відтворює атмосферу, в якій вживають наркотики. За словами одного з очільників проекту Патріка Бордніка, така програма допоможе наркозалежним під час курсу реабілітації, повідомляє Reuters.

"У звичайній терапії використовуються рольові ігри за участю пацієнта, але вони малоефективні. Пацієнт знає, що він знаходиться в кабінеті лікаря і ніяких наркотиків тут немає", - пояснив Борднік.

На його думку, віртуальна симуляція умов, за яких пацієнт зазвичай вживає наркотики, дозволить краще вивчити його поведінку та більш ефективно боротися із залежністю.

"Героїнову печеру" вдалося створити за допомогою восьми інфрачервоних камер, які проектують у віртуальну реальність 3D-аватари та створюють середовище, з яким пацієнт може взаємодіяти. Програма надає середовищу вигляду вечірки, на якій люди вживають наркотики. Розробники намагалися зробити атмосферу максимально реалістичною: на столі розкидані скручені купюри, поруч з ними - запальничка, а також відкрита коробка піци.

Розробка вже дала певні результати. Так, попередні дослідження впливу віртуальної реальності на тютюнозалежних показали, що курцям стало легше втримуватися від згубної звички після подібного курсу лікування.

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"