ban2

Перші кроки українського кінематографу

kinoУ 1893 році (за два роки до відкриття братів Люм'єрів) Йосипом Тимченко, головним механіком Одеського Новоросійського університету, було винайдено і сконструйовано прототип сучасного кіноапарату та апарату, що здійснював кінопроекцію. Того ж року винахідником було здійснено першу в світі кінозйомку — були засняті метальники копій і вершники. 

Згодом, у Одесі, у готелі «Франція», з 7 листопада до 20 грудня 1893 року ці дві стрічки продемонстрували публіці. 9 січня 1894 демонстрація винаходу відбувалася на 6-му засіданні IX з'їзду природознавців і лікарів у Москві. Унікальний знімальний апарат, який винайшов українець, знаходиться зараз у фондах московського Політехнічного музею.

У 1896 році фотографом Альфредом Федецьким були відзняті декілька хронікальних сюжетів. Наприкінці цього ж року у Харківському оперному театрі Альфред Федецький влаштовує перший кіносеанс.

ZankovetskaHolodna1Holodna2Український кінематограф розпочинався із зйомок популярних сценічних вистав, наприклад, «Наталки Полтавки» (із відомою Марією Заньковецькою), «Наймичка», «Москаль-чарівник».

Також у цей час відбувалися перші спроби створення перших українських історичних кінострічок («Богдан Хмельницький»). Неперевершеною королевою кіноекрану у ті часи була Віра Холодна, яка походить з Полтави і за життя багато знімалася у Одесі.

Відсутність українського кінематографу – це міф!

Зараз, на превеликий жаль, можна почути чи прочитати думки «аналітиків» з приводу того, що українського кінематографу не існувало і зараз також не існує – прикро, але цей міф загальновідомий. Спростовуючи це твердження, хочеться зауважити, що попри антипропагандистські настрої стосовно українського кіномистецтва, в Україні є унікальна кіностудія, відбувається розвиток кінопрофесій і знімаються фільми.

Наприклад, кіностудія імені Олександра Довженка, яка була заснована у 1927-1928 роках, займає площу більше ніж 17,5 га, крім того має 8 павільйонів для зйомок, один з яких, площею 2520 кв.м, є найбільшим у Європі. В ньому можуть працювати одночасно 10 знімальних груп. У досягненнях кіностудії - 75 міжнародних нагород, не враховуючи нагороди за часів СРСР, студія навіть має одну найвищу нагороду Американської кіноакадемії (фільм «Райдуга» Марка Донського у 1944р.).

АВТОР: Elena Madenova

Напишіть Ваш коментар

Допис міститься на сайті "Файні новини"